Roadtrip po slovensku #2: 7 aplikácií, s ktorými sa nestratíte

2.10.2017

 
Úvod > Blog > Roadtrip po slovensku #2: 7 aplikácií, s ktorými sa nestratíte


Keď už viete, čo všetko potrebujete na váš roadtrip po Slovensku, nezabudnite vyzbrojiť svoj telefón na cestovanie. Nehovoríme teraz o pevnom kryte na mobil, aj keď aj ten by sa vám pravdepodobne zišiel. Máme na mysli aplikácie, ktoré vám pomôžu tak s plánovaním, ako aj počas cestovania. Pripravili sme pre vás krátky zoznam.

Podmienkou na používnie niektorých appiek je internet v mobile (a spoľahlivý operátor s dostatočným pokrytím).
 

Booking a Airbnb

Ak zháňate ubytovanie, je veľmi pravdepodobné, že ho rezervujete buď cez Booking.com, alebo cez Airbnb.com. Aj tieto dva webové portály majú svoje aplikácie, cez ktoré rýchlo a efektívne zistíte všetko o svojom ubytovaní. Správy s ubytovateľmi, adresy a dôležité informácie tak máte vždy v mobile.
 

Evernote

V tomto nástroji si jednoducho a logicky usporiadate zoznamy a poznámky. Dokážete tam zahrnúť všetky svoje plány, zaujímavé mestá a miesta. Navyše ich máte vždy dostupné online či offline. Počas pripojenia na internet sa poznámky synchronizujú.
 

Tripadvisor

Poradí vám, kam sa v konkrétnom meste vybrať. Tipy na výlety, kvalitné podniky, ale i hotely. Okrem rebríčkov najkrajších a najzaujímavejších pamiatok, parkov, múzeí a pod., obsahuje aj zoznam TOP hodnotených reštaurácií, barov, kaviarní atď. Taktiež vidíte, ako ďaleko je od vás daná prevádzka vzdialená. Viete si pozrieť, kde na mape sa nachádza. Tripadvisor však neslúži ako navigácia, na to máme iné appky.
 


Waze

Patrí k online navigáciám, ale po načítaní trasy nepotrebuje stále internetové pripojenie. Ak ho však máte, pravidelne aktualizuje dopravnú situáciu. Vždy sa vám snaží ponúknuť najrýchlejšiu trasu. Povie vám, kde sú zápchy, nehody, odstavené vozidlá, nebezpečné výtlky či policajné hliadky. To všetko vďaka komunite tzv. Wazerov, aktívnych vodičov, ktorí neobvyklé udalosti nahlásia v aplikácii. Aj vy môžete byť jedným z nich.
 

Google mapy

Waze vám naplánuje cestu autom, ale Google mapy sú efektívnejšie, keď sa snažíte zorientovať peši, hlavne v meste. Pokiaľ niečo hľadáte, tak Google navigácia vás k tomu bezpečne dovedie. Navyše si miesto môžete ešte predtým preklepnúť cez Google Street View.
 

Uber (AKTUALIZáCIA: taxify)

A bonusový tip na záver - ktorý, žiaľ, už nie je aktuálny. Uber predstavoval lacnejší presun autom oproti bežným taxíkom. Appka bola naozaj používateľsky jednoduchá. Pokiaľ ju chcete v mobile niečím nahradiť, odporúčame vám napr. Taxify. A prečo vám spomíname službu na presun autom, keď máte na cestách vlastné? No pretože v rámci centra mesta je jednoduchšie pohybovať sa bez vlastného auta. Najmä pokiaľ si chcete večer zájsť na drink. :) 

*MK*