PRíbeh legendy: ako sa spojili mercedes s benzom + TOP 5 reklám

 

10.12.2018

 
Úvod > Blog > Príbeh legendy: Ako sa spojili Mercedes s Benzom + TOP 5 reklám
mercedes benz pribeh


Kto stojí za názvom tejto automobilovej legendy? Mercédès Adrienne Ramona Manuela Jellinek. Aj keď s autami nemá takmer nič spoločné. Alebo predsa? Prečítajte si krátky príbeh automobilky, ktorá prežila viac ako 130 rokov.
 

Rýchlokurz z histórie

Začína to trojkolkou od nemeckého konštruktéra Karla Benza, ktorá je považovaná za prvý automobil sveta. Už v roku 1886. V podobnom čase pracuje na výrobe vlastného auta aj Gottlieb Daimler. Práve jeho automobil získa meno Mercedes. Ako? Emil Jellinek, najväčší díler Daimlerových áut, pomenuje auto podľa svojej dcéry.

Píše sa rok 1926. Svet sa zmieta v hospodárskej kríze. Benz a Daimler tak nemajú na výber. Spájajú svoje mená i patenty, medzi ktoré patrí aj prvé auto s pohonom všetkých 4 kolies. A urobia dobre. Daimlerovu trojcípu hviezdu tak obkolesí Benzov vavrínový veniec. Vzniká Mercedes-Benz. 
 
Športové vozidlá, ktoré túto značku preslávili, prekonávajú v predvojnovom období rýchlosť 200 km/hod. Následne značka predstavuje prvé skutočne masovo predávané auto v Európe - model 170 V.
 

Reklama na 125. výročie značky.
 

Počas vojny sa orientujú na výrobu nákladných vozov, ale aj kabrioletu 320 B. Až v roku 1953 sa značka opäť prebúdza. Vyrába futuristické Mercedes-Benz 300 SL. Dvere tohto automobilu sa otvárajú smerom nahor. Kam spolu s nimi stúpa aj značka Mercedes-Benz. Pozrite si krátky zostrih z celej histórie značky.
 

Symbol sily, rýchlosti a luxusu

Najnovšie modely majú integrované najnovšie technológie, dokonca ovládanie hlasom. Takmer ako v seriáli Knight Rider. ;) Pozrite sa na najnovší Mercedes triedy A.
 


Chcete si požičať luxusné auto? Spomedzi Mercedes E 220 a Mercedes S 350 si určite vyberiete. Chcete vedieť, ako sa jazdí na S 350? Mrknite na to. Túžite po niečom športovejšom? Trúfnite si na Mercedes AMG GT S.
 
Hľadáte radšej namakané SUV? Stavte na Mercedes GLE, ktorého v relácii Meziplyn nazvali, azda právom, kráľom medzi SUV.
 

TOP reklamy na Mercedes-Benz

Pripravili sme pre vás výberovku reklám. Niektoré sú vtipné, niektoré vážne a niektoré milé. No vždy nápadité.

 

Muž vs. nástraha na ceste. Ako to dopadne? Nikdy neviete.

 


Topka so sliepkami. Tomu sa hovorí vyváženie.


Santa Claus a jeho záprah... 


Kráľ mestskej džungle vie, ako na to.


Kto miluje havárie, bude Mercedes nenávidieť.


Ak máte tipy na ďalšie perfektné reklamy, ozvite sa nám na Facebooku. :)
 

*MK*